ERZ-V10D221
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-V10D221
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 140 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 39 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 360 V
Series : V
Varistor Voltage : 220 VDC
Voltage Rating DC : 180 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 410 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 220V 25A CLAMP