B72210S0511K511
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
B72210S0511K511
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 510 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2.5 kA
Surge Energy Rating : 55 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 1.355 kV
Series : StandardD
Varistor Voltage : 820 VDC
Voltage Rating DC : 670 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 140 pF