ERZ-V14D182
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-V14D182
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 1 kVAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 5 kA
Surge Energy Rating : 510 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 2.97 kV
Series : V
Varistor Voltage : 182 VDC
Voltage Rating DC : 1 kVDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 120 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 1KV 50A CLAMP