RSF66A25B150P
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
RSF66A25B150P
Category : Sensors, Transducers Float, Level Sensors
Switch Actuation Level : 1.181", 5.906" (30mm, 150mm)
Product Status : Active
Material - Housing & Prism : Polyphenylene Sulphide (PPS)
Mounting Type : Panel Mount, M16x2 Thread
Package : Bulk
Series : RSF66
Voltage Rating : 120VDC, 240VAC
Mfr : Sensata-Cynergy3
Output Type : Switch (2) (Single Float)
Current : 600 mA
Operating Temperature : -10°C ~ 85°C