TR600-150F-EX-2
Shenzhen Chive Electronics Co., Ltd.
Contact Now
TR600-150F-EX-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 22 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 250 VDC
Series : TR600
Lead Spacing : 5 mm
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.15 A
Trip Current : 0.3 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC .15A 60Vdc 600V