04671.75NRHF
Packaging : Reel
Voltage Rating AC : 32 VAC
Product Category : Surface Mount Fuses
Current Rating : 1.75 A
Fuse Type : Fast Blow
Series : 467
Voltage Rating DC : 32 VDC
Fuse Size / Group : 0603 (1608 metric)
Product : Surface Mount Fuse
Manufacturer : Littelfuse
Description : Surface Mount Fuses 32V 1.75A V/FA 0603